Dnia 29 stycznia, w ramach projektu wymiany międzynarodowej gościliśmy w naszej szkole młodzież z Maroka oraz Niemiec.
Około godziny 16.00 wszyscy zebraliśmy się w auli. Spotkanie rozpoczęło się występami kilku uczennic naszej szkoły. Następnie przedstawiliśmy dwie prezentacje o polskim systemie edukacji i codziennym życiu w naszej szkole. Opowiedzieliśmy o różnych typach szkół w Polsce, o tym, jakich przedmiotów się uczymy, które z nich są wykładane w języku angielskim oraz o naszych szkolnych wycieczkach.

Kiedy skończyliśmy opowiadać o Polsce, obejrzeliśmy krótki film nagrany podczas pobytu niemieckich i polskich uczniów w Maroku. Następnie nasi marokańscy goście stanęli na scenie, aby nieco przybliżyć nam kulturę i zwyczaje swojego państwa. Opowiedzieli o słynnych miastach takich jak Rabat, Marrakesz zwany czerwonym miastem, Casablanca – miasto białe oraz Chefchaouen, który zachwyca budynkami pokrytymi niebieską farbą. Mieliśmy okazję skosztować marokańskiej kuchni i zobaczyć, jak wyglądają tradycyjne stroje oraz ważne dla Marokańczyków uroczystości.

Miło spędziliśmy czas, dowiedzieliśmy się wiele zarówno o Maroku jak i o jego mieszkańcach – są to niesamowicie otwarci i towarzyscy ludzie! Poznaliśmy ich kulturę, religię, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o miastach, w których mieszkają nasi goście. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mieć możliwość ponownego spotkania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.