Zwycięstwo w Meczach Matematycznych

Dnia 12.06.2018 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Wielkopolskich Meczów Matematycznych. Drużyna z naszej szkoły w składzie:

Julia Pukowicz
Anna Szymkowiak
Wiktor Czarny
Karolina Mielnik
Kosma Kasprzak
Grzegorz Świąder
Lena Woźniak
Olga Kokorniak
Dominika Podgórska
Michał Kania
Maria Szulc
zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum Społecznego nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu. Zwycięstwo pozwoliło nam wziąć udział w nadfinale następnego dnia. Zwycięską drużyną okazał się zespół ze Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum, a nasza szkoła zajęła drugie miejsce ex equo z Gimnazjum Akademickim Politechniki Wrocławskiej.

Obu spotkaniom towarzyszyły pouczające wykłady. Pierwszego dnia pan mgr Paweł Perekietka opowiedział O niewymierności liczby pierwiastek z 2, natomiast drugiego dnia pani dr Katarzyna Rybarczyk-Krzywdzińska wygłosiła wykład pt. Gdzie architekt nie może, tam matematyka pośle.

Maria Szulc

Zdjęcia: Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu