Chemia w człowieku i dla człowieka. Żywność okiem chemika

Chemistry in and for the human body. A chemist’s perspective on food.

Podczas uroczystego podsumowania projektów realizowanych we współpracy z Wydziałem Chemii uczniowie grupy projektowej, w skład której wchodzili: Mateusz Grygiel, Piotr Iwaszkiewicz, Kosma Kasprzak, Nikodem Koprowski i Wiktor Twardowski mieli okazję zaprezentować wyniki swojej półrocznej pracy. Podczas uroczystej sesji pokazowej uczniowie zaprezentowali wyniki swoich badań w języku polskim oraz w języku angielskim.

Mam przyjemność poinformować, że uczniowie Naszej Szkoły zajęli I miejsce w konkursie projektowym podczas VI Akademii Gimnazjalisty na Wydziale Chemii UAM!

Po uroczystej sesji pokazowej odbył się wykład dotyczący dopingu. Interesującą prelekcję przedstawił dr Krzyśko, po niej odbył się niezwykły pokaz doświadczeń, w którym brali udział uczniowie Naszej Szkoły.

Bardzo ważnym punktem całej uroczystości było ogłoszenie kolejnego tematu VII Akademii Gimnazjalisty – „Chemia w sporcie”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w projekcie, który będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym 🙂

Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki.

Abraham Lincoln

Posted in Informacje.