Noc Naukowców na Wydziale Anglistyki UAM to wydarzenie, w którym nasi uczniowie rokrocznie uczestniczą. Nie inaczej było i w tym roku.

W ostatnie wrześniowe piątkowe popołudnie i wieczór nasi uczniowie wzięli udział w kilku wykładach i warsztatach. Mieli okazję:

• poznać sztuczki tłumacza i przekonać się, jak kreatywnie dokonać przekładu,
  • zmierzyć się z transkrypcją fonetyczną i zobaczyć, czy da się zapisać dźwięki języka,
  • znaleźć odpowiedź na pytanie: Po co językoznawca zagląda do mózgu i co może w nim zobaczyć?
  • oraz przemierzyć drogę z Walii do Avalonu i… Disneylandu, aby poznać różne oblicza króla Artura.

Oto, co powiedzieli sami uczniowie po maratonie wykładowym:

„Zajęcia przybliżyły nam problematykę tłumaczenia różnych tekstów m. in. filmów, reklam czy żartów z języka angielskiego na polski. Poznaliśmy różne rodzaje tłumaczeń i ich zastosowanie.”

Mikołaj Maciejewski 2a

„(…) uczestniczyliśmy w wykładzie, z którego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób poprawnie odczytywać zapis fonetyczny stosowany w języku angielskim. Wykładowca w łatwy i zrozumiały sposób przeprowadził nas przez meandry i zawiłości zapisu dźwięków, dlatego już po godzinie wszyscy opanowali omawiane zagadnienie. Myślę, że informacje, które przekazano podczas wykładu, na pewno ułatwią nam dalszą naukę języka angielskiego.”

Alicja Kędziora 1gA

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.