Dzień 25 września okazał się być dla klasy III b iście młodopolski. Nie tylko przez dekadencką, deszczową pogodę, która zawitała do Poznania, ale także pod względem omawianego tematu na lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Dzieła Malczewskiego, Pankiewicza, Wyczółkowskiego, Weissa i Wyspiańskiego pozwoliły przypomnieć sobie główne nurty modernizmu oraz utrwaliły w pamięci uczniów rys epoki. Trzeba przyznać, że była to miła alternatywa dla szkolnych zajęć, chwilowe oderwanie się od literatury i dobra okazja dla tegorocznych maturzystów, by przyswoić nieco istotnych informacji. Serdecznie dziękujemy pani przewodnik – która zdecydowanie nie poddała się melancholijnej pogodzie – oraz opiekunom: pani Pawlecie oraz panu Kobusowi.

Weronika Rojtek, kl. III b

Posted in Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.