W środę 25.10 klasy 2A oraz 2D miały przyjemność gościć w Szkole Pana doktora Andrzeja Czarnieckiego z katedry geometrii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawiciel krakowskiej uczelni zaprezentował uczniom wiele ciekawych zagadnień z matematyki na poziomie, o którym wielu naszych kolegów i koleżanek nawet nie słyszało. Nasz gość starał się zachęcić licealistów do wyboru jego uczelni prezentując nam abstrakcyjne problemy matematyczne związane z „wzorem na liczby pierwsze” (ale nie tylko) oraz bardzo ciekawe historie naukowców uczestniczących w projekcie Manhattan, noblisty pracującego w chińskim Subway””””u, a także starożytnych filozofów. Pokazał nam on, że może to my będziemy mogli inspirować przyszłe pokolenia historiami wybitnych osiągnięć matematycznych naszych rodzimych naukowców. Panu Doktorowi bardzo dziękujemy za ciekawe i rozwijające zajęcia i gwarantujemy, że studia na Uniwersytecie Jagiellońskim stały się po nich dla niektórych z nas intrygującą perspektywą na przyszłość.

Łukasz Lange

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Patronacki Profil Politechniczny and tagged .