Dnia 14 i 15 czerwca uczniowie klasy 1a liceum wzięli udział w warsztatach organizowanych w naszej szkole przez studentów Collegium da Vinci. Głównym tematem był Internet.

Na początku przedstawiliśmy się i opowiedzieliśmy o sobie jedno zdanie. Potem przeszliśmy do warsztatów. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat Internetu i przekonaliśmy się, że każdy z nas powinien to wiedzieć. Rozmawialiśmy o tym, jak wpływa on na nasze życia, a następnie rozwiązaliśmy test pokazujący w jakim stopniu jesteśmy uzależnieni od komórek. Dodatkowo stworzyliśmy dwie mapy myśli – jedną dotyczącą naszej osoby, a drugą Internetu.

Drugiego dnia kontynuowaliśmy naszą dyskusję na temat Internetu i otaczającej nas technologii. Zagraliśmy w dwa kahooty. Jeden z nich dotyczył głównego tematu warsztatów, więc przy okazji sprawdzał, co zapamiętaliśmy z poprzedniego dnia. Temat drugiego natomiast wiązał się ze smartfonami. Nie jestem osobą interesującą się takimi sprawami, więc niektóre pytania mnie zaskoczyły, myślę, że nie byłam w tym odosobniona. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każdy dostał 5 małych karteczek i miał napisać taką samą liczbę swoich pomysłów na nowe funkcje, wygląd bądź budowę smartfonów, nową technologię itp. Kiedy wszyscy skończyli, wywiesiliśmy nasze pomysły na szafie i dostaliśmy za zadanie grupowo wybrać tylko jeden, najlepszy pomysł.

Warsztaty wspominam zdecydowanie pozytywnie. Wydawało się, że będą dotyczyć stricte bezpieczeństwa w Internecie i że będą nudne, ponieważ w końcu ten temat się powtarza. Jednak te zajęcia były inne, interesujące i dające do myślenia. Warto też wspomnieć o prowadzących – Toma, Nadia i Dominik byli naprawdę mili i przyjaźni – bardzo przyjemnie się z nimi rozmawiało i współpracowało. Mam nadzieję, że takie warsztaty będą się pojawiały trochę częściej w naszej szkole i że być może kiedyś ponownie spotkamy się z tymi studentami.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Patronacki Profil Politechniczny.