Prowadzone przeze mnie Koło Modelarstwa Kosmicznego rozwija się, pomimo że liczba jego aktywnych członków wynosi obecnie 5. Najaktywniejsi są uczniowie klasy 3pC - Katarzyna Rynarzewska i Tomasz Grześkowiak oraz uczniowie klasy 3pD - Rafał Malcewicz i Jakub Malec. Dołączył do na też jeden uczeń z Liceum Romka Strzałkowskiego.

Skonstruowaliśmy 5 małych rakiet, a kolejne 3 są budowane.

Mieliśmy w planach obloty rakiet na lotnisku EPPK w Kobylnicy, ale wycieczka nie doszła do skutku, ze względu na złą pogodę w ubiegły piątek (silny wiatr i deszcz).

Koło chce wspierać naszą szkołę poprzez promocję. Niebawem rozpoczniemy konstruowanie rakiety-maskotki z logo szkoły i wizerunkiem patrona. Chcemy również zorganizować ambitny projekt synchronicznego odpalenia dwóch identycznych rakiet. Film z tego wydarzenia (z ziemi i być może z kamery pokładowej) mógłby być częścią filmu promującego naszą szkołę.

Zajęcia odbywają się w piątki o 15:30 w sali C3. Gorąco zachęcam do przyjścia.

Paweł Pigłowski

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.