Uczniowie 38. DLO upamiętnili rocznicę zakończenia walk o Poznań

77 lat temu w Poznaniu skończyła się II wojna światowa. Nasi uczniowie upamiętnili zakończenie walk o Poznań. W uroczystości zorganizowanej przez władze Poznania nie zabrakło naszego pocztu sztandarowego. Sztandar 38. Dwujęzycznego Liceum w Poznaniu prowadzili Agata Wilamowska (1b), Katarzyna Pawlak (1b) i Kacper Kowalski (1d). Uczniami opiekował się Rafał Zakrzewski.

Jesteśmy winni pamięć ofiarom bitwy o Poznań nie tylko dlatego, że nasza szkoła sąsiaduje z Cytadelą - największym i najważniejszym bastionem obrony hitlerowców w mieście. II wojna światowa uczy nas, że w obliczu śmierci wszyscy jesteśmy tacy sami, niezależnie od narodowości, przekonań i doświadczeń życiowych. Nasi licealiści regularnie składają kwiaty i znicze przed Pomnikiem Bohaterów na Cytadeli, ale również na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej. We wrześniu 2021 roku zorganizowaliśmy dzień integracji na Cytadeli. Doceniamy historyczny i kulturowy charakter tego niezwykłego miejsca.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.