Z radością informujemy o ogromnym sukcesie poetów reprezentujących naszą szkołę.

Aż dziewięcioro uczniów naszego liceum zostało wyróżnionych w XXVII edycji Lednickiej Wiosny Poetyckiej – projektu mającego na celu odkrywanie młodych talentów.

Sześcioro z nich, wraz z Panią Ewą Matuszewską, 27 maja przybyło na uroczyste spotkanie do biblioteki w Łubowie. Wyrecytowane zostały przed publicznością utwory uczestników Turnieju Jednego Wiersza. Wśród nich znaleźli się: Gabriela Szymańska z klasy 1E, Melody Pomianowicz-Bartkowiak z 2C, a także Eliot Kozioł z 2C – laureat nagrody jury.

Pozostałe wiersze naszych uczniów zostały nagrodzone w Turnieju o Koronę Wierzbową. Wyróżnienia otrzymały: Urszula Mankiewicz z 2B, Jaśmina Skrobańska z 3B oraz absolwentka liceum – Alicja Furmaniuk. Trzecie miejsce zajął Wojciech Gawroński z 2A, a drugie – Małgorzata Kleiber, także absolwentka. Korona Wierzbowa, czyli nagroda główna, powędrowała do Marcela Juski z 1E. W ten sposób przedstawiciele 38. DLO zajęli wszystkie stopnie podium (2. i 3. ex aequo z uczniami innych szkół).

Zwycięski wiersz „Chrzest” został upamiętniony na specjalnej tabliczce. Stanęła ona przy wierzbie sadzonej w trakcie uroczystości na Ostrowie Lednickim w „Gaju Poezji”.

Oprócz wysłuchania licznych recytacji oraz występu muzycznego, uczestnicy mieli okazję zwiedzić lednicką wyspę, czyli domniemaną kolebkę państwa polskiego, a także pobliskie Muzeum Pierwszych Piastów.

Wydarzenie nie miałoby miejsca bez jego pomysłodawczyni, Pani Stanisławy Łowińskiej, która od wielu lat rozbudza w młodzieży literackiego ducha. Popularyzację poetyckiej sztuki w szkole oraz zachętę do brania udziału w podobnych projektach zawdzięczamy przede wszystkim naszej bibliotekarce, Pani Ewie Matuszewskiej.

Wkrótce po Wiośnie Poetyckiej kilku uczestników udzieliło wywiadów i wyrecytowało swoje teksty przed kamerami Winogradzkiej Telewizji. Pełną relację z wydarzenia można obejrzeć tutaj: https://tvkwinogrady.pl/nagrania/odtwarzaj/28234

Gratulacje dla uczestników i nagrodzonych. Życzymy dalszych sukcesów i weny twórczej!

Posted in Aktualności.