Dnia 17 maja odbył się finał konkursu matematyczno-informatycznego KOALA. Wzięły w nim udział trzy drużyny gimnazjalne, które uzyskały najwyższe wyniki w półfinale. Do trzeciego etapu zakwalifikowała się nasza drużyna o wdzięcznej nazwie „PELArgonie PELIkana”, która wystąpiła w składzie: Grzegorz Świąder (kapitan), Olga Kokorniak, Jan Majchrzak oraz Kosma Kasprzak.

Finał polegał na rozegraniu meczu matematycznego. Po rozwiązaniu 10 trudnych zadań, z dumą możemy oznajmić, iż reprezentanci naszej szkoły zdobyli maksymalną liczbę punktów, pokonując przeciwne drużyny dwucyfrową przewagą. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali zestawy początkujących programistów. Wyróżniona została także druga drużyna z naszej szkoły, która zajęła drugie miejsce w półfinałach i nie wzięła udziału w finale tylko dlatego, że zakazano uczestnictwa dwóch drużyn z tej samej szkoły. Jako nagrodę pocieszenia dziewczyny otrzymały książki o tematyce matematycznej.

To nie pierwszy raz, kiedy nasze gimnazjum wygrywa konkurs KOALA. Mamy nadzieję, że nie ostatni!

Matematykom życzymy dalszych sukcesów oraz gratulujemy wygranej!

autor tekstu: Aniela Gębicka 3D

Posted in Aktualności.