W piątek 11 maja, w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym, odbyły się drugie warsztaty dotyczące debat, tym razem nie w budynku Uniwersytetu, a w murach 38. Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego. Było to nie lada wyzwanie przede wszystkim dla prowadzącego warsztaty, Nikodema Szewczyka, studenta UE, gdyż zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne. Rozpoczęły się one szczegółowym omówieniem zasad debat i udzieleniem fachowych porad dla początkujących dyskutantów. Całość zwieńczyła debata, której teza brzmiała następująco: Polska nie powinna ingerować w konflikty na Bliskim Wschodzie. W ocenie czuwającego nad debatą Nikodema starcie debatujących zespołów zakończyło się remisem. Opiekun warsztatów z ramienia LO 38, pan Grzegorz Strzelczyk, zauważył, że temat debaty bardzo rozemocjonował dyskutantów i spolaryzował opinię wśród obserwatorów. Warsztaty będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym, natomiast reprezentanci szkoły wystąpią 25 maja w Otwartych Mistrzostwach Poznania roczników gimnazjalnych.

Na zdjęciach Nikodem i uczestnicy debaty warsztatowej.

autor tekstu: Aleksander Bręgiel

Posted in Aktualności.