16 lutego 1919 roku podpisano rozejm, który zakończył Powstanie Wielkopolskie. Aby upamiętnić ten dzień, klasa 3D, do której należę, 19 lutego 2019 roku przygotowała historyczne słodkie przerwy. To ważne dla Poznaniaków wydarzenie obchodziliśmy w budynku Gimnazjum numer 58 w Poznaniu.

Tydzień przed obchodami rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego przygotowaliśmy plakaty, dzięki którym uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się informacji na temat tego wydarzenia. Zostały one powieszone na drzwiach wejściowych do budynku gimnazjum i prezentowały się doskonale. W przeciągu kilku następnych dni wraz z moimi kolegami przeprowadziliśmy w każdej klasie trzeciej lekcje dotyczącą Powstania Wielkopolskiego. W tym czasie reszta osób z klasy 3D przygotowały na korytarzu stoły pełne słodkości. Chętni uczniowie podchodzili do stoiska i po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące Powstania Wielkopolskiego, otrzymywali wybrane przez siebie przekąski. Łakocie były rozdawane na wszystkich słodkich przerwach.

Celem tego klasowego projektu było przybliżenie uczniom naszej szkoły historii dotyczącej Powstania Wielkopolskiego. Uważam, że dzięki działaniom wykonanym przez nas mogliśmy pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat tego wydarzenia. Cele, które zaplanowaliśmy zostały wykonane bez zarzutu, dzięki czemu stworzyliśmy miłą i pogodną atmosferę.

Autor tekstu : Wiktoria Hyblewska, klasa 3D

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.