Płeć piękna naszej szkoły nigdy jeszcze nie zawiodła w sportach rakietowych. W zeszłym roku zdobyła trzecie miejsce, broniąc honoru w badmintonie, a tym razem nie było inaczej i również udało jej się stanąć na najniższym stopniu podium. Kadra dziewczęca w składzie: Martyna Lange, Zuzanna Bartłomiejczak, Agata Kaysiewicz i Maria Fabiańska gładko przeszła pierwszą fazę eliminacji, pokonując bez większych problemów wszystkie przeciwniczki. W drugim etapie turnieju poziom rozgrywek był już znacznie wyższy, ale nasze zawodniczki znów spisały się fenomenalnie, pokonując wszystkich oponentów, tym samym awansując do upragnionego finału. Podczas gier finałowych cała czwórka dała z siebie wszystko i ostatecznie uległa  drużynom zaledwie z dwóch szkół. Sukces ten nie byłby możliwy bez czujnej opieki i wsparcia naszego niezastąpionego wuefisty, Pana Pawła Staszewskiego. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych! Osiągnięcia naszych uczniów świadczą o tym, że w naszej szkole poza wysokim poziomem nauczania jest bardzo wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, a równowaga umysłu i ciała zostaje zachowana.

tekst: Aleksander Bręgiel, 3C

Posted in Aktualności.