Pod koniec listopada na lekcji religii odbyło się spotkanie z przedstawicielami wspólnoty świętego Idziego. (Sant Egidio). Uczniowie zapoznali się z jej strukturami oraz historią. Wspólnota wychodzi naprzeciw ludziom będącym na tzw. peryferiach - bezdomnym, uchodźcom, ludziom starszym. W Poznaniu członkowie tej organizacji i pomagają, i prowadzą Szkołę Pokoju.

Do 13 grudnia prowadzimy zbiórkę na rzecz potrzebujących, np. szaliki, plecaki, także słodycze czy produkty spożywcze z dłuższym terminem ważności.

Zapraszam również młodzież do wzięcia udziału w Obiedzie Bożonarodzeniowym. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogliby w organizacji Obiadu (pomoc w podawaniu do stołu, śpiew, pakowanie prezentów itp.).

Więcej informacji udziela pani Ania Tymm.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Aktualności, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.