Uczniowie 2 c „zapleceni” w kłębki wełny

W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy 2c z wychowawczynią panią Ewą Lewandowską i panią Agatą Skibą wzięli udział w warsztatach rozwojowych, przeprowadzonych przez panią Agnieszkę Cienciałę w Galerii Miejskiej Arsenał, dotyczących tworzenia relacji międzyludzkich, współpracy i komunikacji między ludźmi. Podstawą spotkania były zabawy integracyjne, gry trenerskie i zadania teatralne.

Kłębki wełny posłużyły jako przedmioty obrazujące relacje społeczne i międzyludzkie, zainicjowały zabawę i stały się materiałem twórczym wspólnego dzieła. Młodzież mogła śledzić jak razem z włóczkową nicią rozwijają się wątki międzyludzkie. Ich osobiste wątki.

Proponowane spotkanie miało na celu naukę współpracy i ukazanie korzyści z bezpośredniego, twórczego kontaktu z drugim człowiekiem. Bawiąc się, grając i rozmawiając uczniowie doskonalili umiejętności pozwalające budować trwałe i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Posted in Aktualności.