W środę, 31. stycznia nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Przypomnieliśmy sobie wtedy historię jednego z najbardziej zasłużonych ludzi dla powojennej Polski – Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Klasa 3c miała za zadanie przygotować akademię na tę uroczystość. Widownia była wymagająca – pojawiła się pani Dyrektor oraz spora część grona nauczycielskiego. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które podsumowało oraz uwypukliło najważniejsze momenty całego życia Zdzisława Jeziorańskiego, bo tak brzmiało prawdziwe imię bohatera uroczystości. Nasi rówieśnicy mieli trudną rolę do odegrania, lecz udało im się wyjść poza schematy zwykłego wystąpienia o tematyce historycznej i przybliżyć w ten sposób odległy młodzieży temat, jakim jest, pozornie niedawna, walka o wolną Polskę w czasach pokoju. Takie przedstawienia potwierdzają, że bardzo istotne jest pielęgnowanie pamięci historycznej młodych pokoleń. Warto zwrócić uwagę chociażby na postawę wybranych bohaterów i ich dokonania w walce o wolną, niepodległą Polskę.

Autor artykułu i zdjęć: Zuzanna Olejniczak 3c

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.