W dniu 26 lutego uczniowie klas pierwszych liceum uczestniczyli w wycieczce kształtującej postawy przedsiębiorcze, w ramach której zwiedzali Sejm RP i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Sejm RP otworzył przed uczniami wrota Sali Posiedzeń, poznali historię i obecne zwyczaje Polskiego Parlamentu jak również mieli okazję obejrzeć tablice upamiętniające ważne wydarzenia dla Polski.

Ciekawość wśród uczniów wzbudziła strefa dla dziennikarzy i mediów.

W ramach kształtowania umiejętności ekonomicznych odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych. Uczniowie poznali symbolikę budowli, metafory pojęć giełdowych, zobaczyli warszawski parkiet giełdowy, a na deser odbyła się prezentacja – lekcja inwestowania w akcje i tajniki ekonomii.

Przygotowywała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości

Urszula Karpiesiuk

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.