Dzień Świętego Patryka na wesoło

W ramach projektu „Irlandia w szkole” uczniowie naszego liceum uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Kultury Irlandzkiej pod patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu.

Podczas warsztatów uczniowie z klasy 1b mieli okazję nauczyć się podstawowych zwrotów w języku irlandzkim, poznać narodowe sporty Irlandczyków, zatańczyć ich najpopularniejszy taniec czy poznać najsłynniejsze krajobrazy i zabytki Zielonej Wyspy.

Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania zdjęcia w okolicznościowej fotobudce czy na ściance, uściśnięcie ręki i zadania każdego pytania Ambasadorowi Irlandii w Polsce, o podjadaniu pysznych okolicznościowych ciasteczek z koniczynką nie wspominając.

Uczniowie z klasy 1b ze szczególną atencją wspominają układanie puzzli z mapą wyspy na czas czy wspólne tworzenie prezentacji multimedialnej na temat tego pięknego kraju.

Część warsztatowych zajęć prowadzili rodowici Irlandczycy, a ich zapał i entuzjazm udzielił się wszystkim uczestnikom warsztatów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w innych atrakcjach z okazji Dni Świętego Patryka w Poznaniu, które potrwają do 18 marca br.

nauczyciele języka angielskiego

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.