Współpraca z Wydziałem Anglistyki UAM – wykład inauguracyjny

W dniu 2 marca w Collegium Novum odbył się pierwszy wykład w ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Anglistyki UAM. Wykład inauguracyjny pod tytułem „Czy istnieje film Szekspirowski? O karierze Szekspira w kinie”, wygłoszony przez prof. Jacka Fabiszaka, otworzył cykl wydarzeń poświęconych postaci i dziełom Williama Szekspira. Projekt realizowany jest przez Zakład Badań nad Tekstami Kultury we współpracy z XXXVIII Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym pod patronatem Wydziału Anglistyki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wydarzeń zaplanowanych dla naszych uczniów przez Wydział Anglistyki.

Historia kołem się toczy: uniwersalizm zachowań uchwycony w dziełach Szekspira

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.