Frida Kahlo & Diego Rivera

We wtorek 21 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Kultury Zamek na wystawę twórczości meksykańskich malarzy Fridy Kahlo i Diego Rivery. W głównej sali znajdowały się obrazy i rysunki Kahlo i Rivery oraz ikoniczne wizerunki fotograficzne ekscentrycznej malarki autorstwa Nicolasa Muraya. Uczniowie mieli przyjemność oglądania filmu dokumentalnego o twórczości i życiu prywatnym Kahlo i jej męża. W zachodnim historycznym skrzydle znajdowały się zdjęcia bliskich Fridzie osób, m.in. Berenic Kolko, która uwieczniła malarkę w jej naturalnym otoczeniu. W jednej z sal licealiści podziwiali sztukę meksykańską. Znalazły się tam prace artystów nawet z XVI wieku, które ukazywały portrety nieznanych osób, pokazując niezwykle ciekawą kulturę tego kraju. Mogliśmy również podziwiać zdjęcie największego obrazu Fridy zatytułowanego La Mesa Herida (Zraniony stół), który ostatni raz widziany był w roku 1955 na wystawie w Polsce, po czym zaginął bez śladu i jego dalsze losy nieznane są do dnia dzisiejszego.

Wycieczka zorganizowana przez panią Weronikę Kurosz bardzo nam się podobała. Mieliśmy okazję poznać dzieła i życie Fridy Kahlo, a także niezwykle barwną kulturę meksykańską.

Posted in Akademicki Profil Ekonomiczno-Językowy, Informacje, Patronacka Klasa Medyczno-Psychologiczna, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna, Patronacki Profil Politechniczny.