I turniej koszykówki mieszanej o puchar Dyrektora Szkoły 38DLO

Przed Państwem skrót niesamowitego wydarzenia sportowego, które odbyło się w naszej szkole. Od czasu, gdy w głowie pana Zakrzewskiego zaistniał pomysł zorganizowania zawodów sportowych, minęło trochę dni. Docelowo chcieliśmy odmienić los naszej sali gimnastycznej, z tej, do której chodzi się z niechęcią ( torture chamber 🙂 – kiedyś tak nazwana podczas dni językowych) na tę, która będzie miejscem ożywionym przez emocje sportowe, przez natłok kibiców oraz z dobrym poziomem rozgrywek. UDAŁO SIĘ!

Na I turniej koszykówki mieszanej o puchar Dyrektora 38dlo zgłosiło się 6 zespołów (30 osób). Od początku marca rozegraliśmy aż 17 spotkań, podczas których zdobyto 663 punkty. Runda zasadnicza ( każdy z każdym) miała wyłonić 3 najlepsze drużyny. Poziom był tak dopasowany, że 3 drużyny zdobyły taką samą ilość punktów. 27.03.br.  został rozegrany półfinał, który wyłonił dwie drużyny walczące o złoto. 05.04.br. rozegraliśmy finał pomiędzy zespołami THE FORTNITE BALLERS vs MJ, przy pełnej widowni zgromadzonej na sali widowiskowo-sportowej przy ul. Drzymały 4/6. Mecz był niesamowicie emocjonujący, o czym świadczyły pozdzierane struny głosowe kibiców. Mecz zakończył się wynikiem 32:21 dla The Fortnite Ballers. Niesamowita radość zwycięzców, konfetti oraz uśmiechy na twarzach świadczyły o upuście emocji zgromadzonych. Kilka minut po zakończonym meczu nastąpiła dekoracja medalowa pierwszych trzech drużyn oraz uścisk dłoni Wicedyrektora p. Andrzeja Kabali. Wyróżniliśmy także MVP turnieju, czyli strzelca turnieju wśród chłopców oraz dziewcząt. Zawodnikami tymi zostali Ola Ibbs oraz Piotr Szczęsny. Kolejnym zaskoczeniem był moment, kiedy zespół zwycięzców, po ogłoszeniu wyników, wziął Olę na ręce i podrzucał nią z radości, wiwatując oraz pokazując tym super koszykarską więź. Finał obserwował swoim sprawnym, profesjonalnym i cudownym okiem, Jakub Płachetki @plachetka_wildlife, który jest autorem momentów uchwyconych na zdjęciach.

Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie!

Rafał Zakrzewski – nauczyciel wychowania fizycznego

Posted in Informacje.