Dobiegła końca wieloletnia przygoda z konkursem języka angielskiego FOX, w którym uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych, jednak jest on nadal otwarty dla licealistów. Po raz kolejny reprezentanci naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w różnych kategoriach, tak w klasyfikacji ogólnokrajowej, jak i w powiecie poznańskim. W klasyfikacji powiatowej zdobyliśmy1. miejsce pod względem najlepszego wyniku oraz największej liczby uczestników i 3. w kategorii średniego wyniku szkoły. Za sukces w skali kraju należy także uznać 4. miejsce z najlepszym wynikiem. Warto zauważyć, że konkurs FOX wymagał od zawodników nie tylko bardzo dobrego opanowania języka, ale promował znajomość klasyków literatury anglojęzycznej.

G. Strzelczyk

Posted in Informacje.