15 grudnia 2017 r. klasa 1b miała  przyjemność uczestniczyć w warsztatach na temat debat akademickich. Zajęcia odbyły się w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego i zostały przeprowadzone przez dwoje studentów – Monikę i Nikodema. Ich oraz naszym poczynaniom przyglądała się prof. nadzw. UEP dr hab. Agnieszka Ziomek – koordynator współpracy Uniwersytetu ze szkołami partnerskimi. Dowiedzieliśmy się jak przebiegają debaty oraz poznaliśmy sposoby prezentowania swoich argumentów, a kilka osób miało nawet okazję spróbować swoich sił, biorąc czynny udział w debacie na temat tego, czy wybierając kierunek kształcenia po szkole średniej, należy kierować się swoimi zainteresowaniami czy stroną materialną przyszłej pracy. Był to jeden z tematów zaproponowanych wcześniej przez uczniów naszej szkoły. Sądząc po bardzo pozytywnym odbiorze naszych wystąpień  przez prof. Ziomek oraz dobrej ocenie w opinii studentów prowadzących oraz animatora inicjatywy debat z ramienia naszej szkoły – pana G. Strzelczyka – potrafimy poradzić sobie z niełatwą sztuką debaty, choć wiemy, że czeka nas jeszcze sporo pracy. Dzięki zajęciom wielu zafascynowała sztuka debatowania, dzięki czemu uczniowie z zainteresowaniem oczekują terminu kolejnych warsztatów.

autor tekstu: Małgorzata Klessa

autor zdjęć: Barbara Chomicz

Posted in Informacje, Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.