W piątek 15 grudnia grupa naszych uczniów uczestniczyła w międzynarodowej konferencji na temat kierunków rozwoju edukacji skierowanej na przedsiębiorczość.  Konferencja została zorganizowana przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu Erasmus+.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których studenci Politechniki prezentowali swoje projekty, które mają szansę na upowszechnienie i zaistnienie na rynku masowym, na przykład meble ogrodowe wykonane ze zużytych opon, ekologiczny rower czy program, który być może stanie się konkurencją dla Quizleta.

Druga grupa uczniów natomiast przysłuchiwała się warsztatom na temat współpracy szkół wyższych różnych krajów europejskich ze szkołami średnimi, podstawowymi oraz firmami usługowymi i produkcyjnymi. A wszystko po to, aby młodym ludziom ułatwić start w dorosłe życie, dając im narzędzia potrzebne do zwiększania kreatywności i innowacyjności czy nawet rozwoju własnej firmy.

W czasie warsztatów nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować w języku angielskim swoje doświadczenia w pracy w ramach tutoringu. Opowiadali dlaczego zdecydowali się na tę innowacyjną metodę pracy z nauczycielem, jak przebiegały spotkania i co im one dały. Słuchaczami uczniów i tutorów z naszej szkoły byli nauczyciele akademiccy z różnych europejskich krajów, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się naszym doświadczeniom. Występ naszych uczniów spotkał się z uznaniem, co potwierdziły oklaski zebranych.

tekst: p. Dorota Duńko

zdjęcia: p. Katarzyna Fel