Wielkopolskie Mecze Matematyczne Juniorów 2020 – podsumowanie półfinałów

W środę 2 grudnia odbyły się półfinały Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów organizowanych przez naszą szkołę dzięki wsparciu finansowemu od Fundacji mBanku oraz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs organizowany jest w ramach projektu Potęga Matematyki. Cztery szkoły podstawowe rywalizowały ze sobą w półfinałach turnieju matematycznego. Na zwycięzce meczu finałowego czeka puchar WMMJ! Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem półfinałów oraz z relacją fotograficzną z zawodów (poniżej).

Koszty związane z organizacją konkursu są finansowane ze środków na realizację projektu Potęga Matematyki otrzymanych z Fundacji mBanku oraz od Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs objęty Patronatem Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Posted in Informacje.