W dniach od 13 do 20 grudnia 2017 r. osiemnaścioro uczniów naszej szkoły wraz z panią Izabelą Wójcik i panem Miłoszem Pięknym uczestniczyło w wymianie międzyszkolnej w katalońskiej miejscowości Cervera.

Razem z nami w katalońskim liceum Institut la Segarra przebywały grupy z niemieckigo Recklinghausen i holenderskiego Veendam. Był to więc prawdziwie międzynarodowy tydzień, podczas którego mielismy okazję udoskonalić znajomość języka angielskiego. Program wizyty był tak bogaty, że nie mogliśmy się nudzić. Zwiedziliśmy perełki północnej Hiszpanii, takie jak Barcelona i Girona oraz grecką i rzymską osadę Empuries, położoną na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Mieliśmy okazję pochodzić po katalońskich górach oraz kibicować lokalnej drużynie koszykarskiej, która odniosła zwycięstwo w meczu ligowym. Był też oczywiście czas na poznanie katalońskiej szkoły, gdzie uczestniczyliśmy w lekcjach oraz wspólne imprezy, podczas których prezentowały się kolejne kraje uczestniczące w wymianie. Pobyt zakończył się wizytą w ratuszu, gdzie w niezwykle życzliwy sposób przyjął nas burmistrz Cervery.

Podczas wymiany mieszkaliśmy u katalońskich rodzin, które przyjęły nas z niewyobrażalną gościnnością i otwartością. Czas wolny spędzaliśmy również z naszymi katalońskimi rówieśnikami i ich rodzinami, poznąjąc w ten sposób codzienne życie i kulturę Katalonii. Wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień, z żalem żegnając naszych nowych międzynarodowych znajomych. Czekamy z niecierpliwością na kwiecień 2018 r., kiedy to podejmiemy w naszym liceum i swoich domach katalońskich rówieśników, u których gościliśmy. Już teraz planujemy ich pobyt, mając nadzieję, że będziemy w stanie odwdzięczyć się za życzliwość, którą nam okazali.

Posted in Informacje.