Wycieczka na Mazury

W dniach 29-31 maja klasy 2A i 2B udały się na wycieczkę na Mazury, zorganizowaną przez biuro podróży Wyjazdowi.pl .

Wycieczka została dobrze przygotowana – było dużo czasu wolnego, ale to nie znaczy, że nic nie widzieliśmy. Skoro pojechaliśmy na Mazury, to nie mogło zabraknąć jezior i kanałów. Pierwszym punktem wycieczki był rejs spacerowy po Pochylni Buczyniec. Następnie zwiedziliśmy Pola Grunwaldzkie, na których odbyła się lekcja muzealna. W Ostródzie ponownie czekał nas rejs spacerowy, tyle że tym razem po Jeziorze Drwęckim, opłynęliśmy wtedy wyspę Orzechową. W drodze powrotnej natomiast mieliśmy trochę czasu wolnego w Grudziądzu.

Jeśli chodzi o nocleg, to znajdował się on w Iławie, w ośrodku „Leśna”. Tam też zorganizowano warsztaty trickboard oraz dyskotekę. Wieczorem, gdy nie było takich upałów, chodziliśmy na spacery brzegiem jeziora, w którym zresztą część uczniów popływała.

Każdy w czasie wyjazdu mógł czuć się bezpiecznie. Nie pojawiły się żadne konflikty w kontakcie między uczniami czy uczniami a nauczycielami. Podsumowując – wycieczka była udana. Uczestnicy świetnie się bawili, szczególnie że była to ich ostatnia wycieczka trzydniowa w tym liceum. Pogoda dopisała, dzięki czemu widoki podczas rejsów i nie tylko zapierały dech w piersiach. Ta wycieczka zdecydowanie zapadnie nam w pamięć!

Autor: Maria Wojciechowska, klasa 2A

Posted in Informacje.