Warsztaty na Wydziale Prawa i Administracji – symulowana rozprawa sądowa

We wtorek, dnia 26.03.18 r. uczniowie klasy 1B uczestniczyli w symulowanej rozprawie sądowej. Wcielili się w role uczestników procesu, czyli każdy mógł zostać sędzią, prokuratorem, obrońcą, a nawet oskarżonym czy poszkodowanym po szereg świadków zdarzenia.

Kazus dotyczył coraz częściej spotykanego problemu, jakim jest zamykanie psa w samochodzie na czas robienia zakupów. Uczniowie ubrani w togi przez długi czas próbowali wymierzyć sprawiedliwy wymiar kary, jak na prawdziwy sąd przystało. Przebieg rozprawy przebiegał energicznie i nie można było przewidzieć biegu wydarzeń. Sprawne przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki zaangażowaniu i rozległej wiedzy pana dr Jędrzeja Jerzmanowskiego.

Była to niezwykła przygoda jak i pierwsze kroki może kiedyś w drodze do kariery prawniczej. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na wizytę w sądzie i możliwość spotkania się z sędzią orzekającym w bieżących sprawach.

Posted in Patronacka Klasa Prawniczo-Medialna.