Warsztaty historyczne związane z obchodami 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 22 marca 2018 r. uczniowie klas drugich gimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu na Wydziale Historycznym UAM. Mieli okazję wysłuchać wykładu dr hab. Piotra Okulewicza „Droga do Niepodległej 1918”, który cieszył się dużą popularnością i sprowokował do wielu pytań, zaciekawiając młodzież tematyką historyczną. Ponadto mogli oni wziąć udział w grach i zabawach dydaktycznych. Czekały takie atrakcje jak Koło Fortuny, Escape Room (PRL) oraz gry planszowe o tematyce historycznej. Na koniec podziwiali ogromny księgozbiór Biblioteki Wydziału Historycznego i wystawę o poznańskim klubie sportowym Lech Poznań.

Posted in Informacje.