Wielkopolskie Mecze Matematyczne Juniorów – podsumowanie 3. kolejki i fazy grupowej

W środę 7 grudnia 2022 r. odbyły się spotkania 3. kolejki Wielkopolskich Meczów Matematycznych Juniorów, których organizatorem jest nasza szkoła.

Rozegrane zostały dwa mecze pomiędzy reprezentacjami szkół podstawowych:

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu rozegrała mecz z Publiczną Szkołą Podstawową Cogito w Poznaniu. Mecz zakończył się wynikiem (-1) : (-12). Zwyciężyła Społeczna Jedynka!

Piątkowska Szkoła Społeczna im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu rozegrała mecz z Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Rokietnicy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 24 : 7. Mecz wygrała Piątkowska Szkoła Społeczna! Załączamy relację fotograficzną z rozegranego meczu:

Tym samym dobiegła końca faza grupowa organizowanego przez nasz konkursu. Po trzech spotkaniach czas na podsumowanie wyników oraz wyłonienie finalistów. Serdecznie gratulujemy finałowej parze: Piątkowskiej Szkole Społecznej oraz Społecznej Szkole Podstawowej nr 1!

Młodzieży biorącej udział w konkursie gratulujemy wszystkich rozwiązanych zadań! Nauczycielkom – opiekunkom drużyn składamy wyrazy podziękowań za sędziowanie swoich meczów!

Mecze odbywają się w ramach projektu, którego fundatorem jest Fundacja mBank Polska.

Posted in Informacje.